Барај
 • МОДНА НЕДЕЛА БЕЛГРАД
 • Средба со Амбасадорката н...
 • Посета на ОУ,, Иднина"
 • Астибо Фешен Груп донира ...
 • Aмбасадорот на Соединетит...
 • Дедо Мраз и кај нас !!!
 • Среќни Новогодишни Празни...
 • Јубилеј 20 год. В.И.Т.
 • Подготовка за новата коле...
 • Претставување на FWSK
 • POP Up Fashion, Fashion W...
 • Македонската убавица Емил...
 • The AFG team!
 • CIFF Copenhagen
 • CPD Дизелдорф
 • Саем ЦПД
 • МОДНА НЕДЕЛА БЕЛГРАД

  03.04.2017

  Тимот и раководството на АФГ, во име на соработничкиот дух, му го честита второто место на иновативниот млад и перспективен моден дизајнер Виктор Цветановски, кој оди по стапките на светските модни трендови и се обидува да ја долови иднината следејќи ги сите новитети како на модната сцена, така и во технологијата.  Голем дел од парчињата кои ги носеа моделите беа изработени во АФГ.

   

  Виктор се претстави со уникатни, асиметрични, футуристички модели,  на Белградската недела на модата на 28ми Март,  на којшто се промовира домашен дизајн, креативност и талент. На овој настан земаа учество уште двајца кандидати од Македонија, а имаше учесници и од други земји.

 • Средба со Амбасадорката на Бел...

  21.04.2016

  АФГ денес присуствуваше на стрип изложбата на белгиецот Марк Слин одржана во народната библиотека ,,Г.Делчев,,.
  На оваа изложба менаџерот на АФГ се сретна со Амбасадорката на Белгија Г-га Аник Ван Калстер и разговараа за нашата соработка со белгиски фирми од областа на текстилството.

   

   

   

 • Посета на ОУ,, Иднина"

  25.03.2016

  Астибо фешн груп на покана на ОУ.,,Иднина,, од Скопје присуствуваше на прославата по повод 45 год. постоење на училиштето.Беше убаво повторно да се дружиме со тие прекрасни деца и да уживаме во нивните насмевки

   

   

 • Астибо Фешен Груп донира на он...

  19.06.2015

  Aстибо Фешн Груп креираше и изработи модерна верзија на традиционалната Mакедонска носија како дел од донацијата за децата со посебни потреби од Основно Уличиште “Иднина “– Скопје. Овие прекрасни деца ја претставуваа Македонија на меѓународниот детски фестивал “Детска Насмевка“ во Турција, а Астибо Фешн Груп ја исполни својата цел да за миг им подари насмевка.

   

 • Aмбасадорот на Соединетите Аме...

  19.06.2015

  Aмбасадорот на Соединетите Американски Држави, Jess Baily го посети Астибо Фешн Груп во Мај, 2015. Генералниот менаџер Г-дин Филипов и Менаџерот за производство, Г-ца Филипова како домаќини, му ја преставија на Амбасадорот компанијата и производствениот капацитет.

   

 • Дедо Мраз и кај нас !!!

  31.12.2014

 • Среќни Новогодишни Празници

  31.12.2014

  Среќни празници на нашите пријатели, клиенти и партнери!

   

   

   

 • Јубилеј 20 год. В.И.Т.

  25.09.2014

  Во пријатен амбиент во ресторанот КАНАЛ 77, со повеќе од 250 гости и со присуство на целиот тим, компанијата ВИТ која е лидер на пазарот за боење и преработка на тканина, ја прослави својата јубилејна годишнина. На прославата беа промовирани сите проекти на компанијата, новите производни линии, успеси, саемски претставувања, општествено одговорни кампањи како и награди и признанија.

 • Подготовка за новата колекција

  07.05.2013

  АФГ ја подготвува новата колекција SS 2014 !

 • Претставување на FWSK

  10.04.2013

  Соработка со дизајнерката Александра Митковска на нејзината Вибрациони Колекција.

 • POP Up Fashion, Fashion Weeken...

  03.04.2013

  Соработка со Македонскиот дизајнер Алмир Мили за неговата колекција на Фешн Викенд Скопје !

   

   

 • Македонската убавица Емилија Р...

  15.02.2013

  Новата колекција на „Астибо“ (Astibo Fashion Group) од Штип е совршено претставена од моделот Емилија Розман, а за фотографијата се задолжени Ани и Дими.

  Уживајте во дел од новиот каталог на Астибо.

 • The AFG team!

  15.02.2013

  Денес славиме РОДЕНДЕН! Сега сме за една година покреативни, поуспешни и препознатливи! Повелете заедно да прославиме!

 • CIFF Copenhagen

  01.08.2012

  АФГ се претстави со колекцијата SS 2013 на Скандинавскиот пазар !

 • CPD Дизелдорф

  25.07.2010

  АФГ Ја презентира својата колекција SS 2011.

 • Саем ЦПД

  26.07.2009

  Дебитантско учесто на АФГ на саемот за мода CPD во Дизелдорф. SS 2010 беше промовирана на овој саем.

 • МОДНА НЕДЕЛА БЕЛГРАД
 • Средба со Амбасадорката н...
 • Посета на ОУ,, Иднина"
 • Астибо Фешен Груп донира ...
 • Aмбасадорот на Соединетит...
 • Дедо Мраз и кај нас !!!
 • Среќни Новогодишни Празни...
 • Јубилеј 20 год. В.И.Т.
 • Подготовка за новата коле...
 • Претставување на FWSK
 • POP Up Fashion, Fashion W...
 • Македонската убавица Емил...
 • The AFG team!
 • CIFF Copenhagen
 • CPD Дизелдорф
 • Саем ЦПД